Dekan Mesajı

Dekan Mesajı

Sevgili Öğrenciler,


Fakültemizde görev yapmakta olan saygıdeğer akademik ve idari personelimiz ile birlikte 2018-2019 Akademik Yılı başlamasının heyecanını, sevincini ve mutluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Üniversitemizin “Türkiye’miz için eğitiyor, araştırıyor ve üretiyoruz” sloganıyla akademik hayata başlayan Kocaeli Üniversitesi bugün, Türkiye’nin katma değer üreten en önemli yükseköğretim kurumlarından birisidir. Üniversitemiz bünyesinde 2009 Yılında kurulan Fakültemiz, kendi alanlarında deneyimli, nitelikli ve uzman öğretim elemanları ile modern teknolojilere dayalı altyapı ve laboratuvar imkânları ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli ve uygulama becerisi yüksek, bilgi ve donanımı güçlü mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Ülkemizin en gelişmiş ve yoğun sanayi bölgesine sahip Kocaeli ilinde yer alan Fakültemiz, bulunduğu konum itibari ile ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına çok önemli katkılar sağladığı bir gerçektir. Genç, dinamik, araştırma odaklı öğretim elemanlarımız nitelikli eğitim ve öğretim faaliyetleri yanında çok sayıda araştırma projeleri ile Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde çalışmalarını yürütmektedirler. Kazanılan teknik bilgi ve beceriler, hem ülkemizin gelişmesinde katma değere dönüşmekte, hem de öğrencilerimizin daha iyi yetişmelerine, güncel teknolojiyi ve yeni araştırma tekniklerini takip edebilmelerine imkân sağlamaktadır.

Fakültemizde, geçireceğiniz eğitim hayatınız ve mesleki öğrenimleriniz, bundan sonraki mesleki hayatınıza yön vereceğini, onurlu, özgüven sahibi ve Türk Milletine daima hizmet edecek nitelikli mühendisler olacağınızı hiçbir zaman unutmamanızı ve işyeri eğitiminizi büyük kurum veya kuruluşlarda yapmanızı öneriyorum. Fakültemizde lisans diploması veren tüm bölümlerde çift ana-dal imkânı bulunmakta olup, iki farklı diploma verilebilmektedir. Öğrencilerimiz, son sınıfta eğitimlerinin bir tam dönemini, “İşyeri Eğitimi” adı altında endüstriyel kurum-kuruluş ve işletmelerde yapmaktadırlar. Katma değere yönelik yürütülen bu uygulama ülkemizde ilk olarak Teknoloji Fakültelerinde başlatılmış olup, YÖK tarafından diğer mühendislik fakültelerinde de bu uygulamayı yeni başlatmış durumdadır. Bu uygulama sayesinde öğrencilerimiz mezuniyetleri sonrası iş hayatına atılma konusunda çok önemli kazanımlar elde etmekte, iş bulma, iş yerine uyum sağlama gibi birçok problemi kısa sürede atlatmaktadır.

Akademik ve idari personelimiz ile birlikte bir aile ortamı olan fakültemiz, aramıza yeni katılan siz öğrencilerimizle çok daha büyümekte ve güçlü bir yapıya dönüşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, aramıza yeni katılan öğrencilerimize hoş geldiniz diyor ve üstün başarılar diliyorum. Bütün mezunlarımıza da bundan sonraki mesleki kariyerlerinde sağlık, başarı ve mutluluklar diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu, bizleri unutmamalarını, kapımızın her zaman açık olduğunu belirtmek istiyorum.

Sevgilerimle,
Prof. Dr. Mehmet YILDIRIM
Dekan

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors