KOU
Teknoloji Fakültesi

 

 

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Teknik Gezisi

 

9 Aralık 2016 ve 16 Aralık 2016 tarihlerinde, Kocaeli Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencilerimiz, iki grup halinde, Köseköy MYO Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölüm Koordinatörü Öğr. Gör. Yakup Kösem ile birlikte VM Medical Park Kocaeli Hastanesi Biyomedikal Müdür Yardımcısı Aytaç Tuna ve Biyomedikal Uzmanı Ömer Güneri’nin konuğu oldular. Gerçekleştirilen teknik gezide, öğrencilerimizileri tıbbi teknolojiler ile dijital hastanecilik konseptini tanıyarak, mesleğin gerektirdiği cihazları uygulamalı bir şekilde inceleme fırsatı bulmuşlardır.
İlk olarak hastanenin tanıtımı ile başlayan gezi, daha sonra tüm cihazların tek tek tanıtılması ile devam etmiştir. Hasta başı monitör, VIT (Vantilatör Entegre Tomografi), WiFi Ultrason, WiFi EKG,

WiFi Vital Monitörler, Defibrilatör, İnfuzyon Pompası, Enjektör Pompası ve Türkiye’de sadece VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde bulunan Çift Dedektörlü Tavan Statifli Dijital Robotik Röntgen cihazlarını uygulamalı bir şekilde anlatan Sn. Tuna, öğrencilerin sorularını yanıtlamış, mesleğin kolay ve zor yanlarını paylaşmıştır. Ayrıca, MR, CT gibi cihazların yer aldığı Radyoloji Bölümü’nün tanıtımı gerçekleştirilmiştir.


Başarılı geçen teknik gezinin sonunda Öğr. Gör. Yakup Kösem, Aytaç Tuna’ ya teşekkürlerini ileterek, çiçek takdim etmiştir. Biyomedikal Mühendisliği Bölümü TBM 450 Tıbbi Cihaz Bakım ve Kalibrasyonu dersinin öğretim elemanı olarak görev yapan Öğr. Gör. Yakup Kösem’e biz de bu teknik gezinin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Web Master : Erkutay TAŞDEMİRCİ

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi
41380, Umuttepe/KOCAELİ TÜRKİYE
Tel: +90 (262) 303 22 02 / Fax: +90 (262) 303 22 03